Karlovcu 1919 Kup, Josipdol prvak 2. ŽNL

Nogometaši Karlovca 1919 pobjednici su ovosezonskog Kupa za područje Nogometnog saveza Karlovačke županije, a momčad Josipdola okitila se naslovom prvaka Druge županijske lige.
U pogocima bogatoj finalnoj utakmici županijskog Kupa, odigranoj večeras na Čavlekovom stadionu u sklopu manifestacije ‘Dan nogometa Nogometnog saveza Karlovačke županije’, Karlovčani su s 5:3 nadigrali Dugu Resu 1929.

‘Plavo-bijeli’ su u dvoboj krenuli vrlo motivirano i od 12. do 16. minute postigli čak tri pogotka. Dugorešane je u 12. minuti načeo ‘njihov’ Mateo Matuzić, samo dvije minute kasnije Kristijan Dragović je povisio na 2:0, a isti je igrač u 16. minuti zabio i za 3:0. Nakon visokog vodstva Karlovčani su malo ‘smanjili gas’ pa su Dugorešani u 26. minuti preko Dalibora Stankovića smanjili, no Matuzić je u 37. minuti svojim drugim pogotkom povisio na 4:1 i nakon prvih 45 minuta činilo se da je pitanje pobjednika Kupa riješeno.

Trener Jelić u poluvremenu je u svlačionici ostavio Dragovića i Matuzića, Karlovčani su u nastavak krenuli u lakšem tempu i to im se vrlo brzo osvetilo. Patrik Pavlešić je u 61. minuti smanjio na 4:2, a kad je Stanković svojim drugim golom u 68. minuti smanjio na 4:3, Dugorešani su se potpuno vratili u utakmicu. Probudio se tada i dugoreški dio publike na Čavlekovom stadionu, ‘namirisali’ su ‘plavi’ mogućnost za preokret, no sve nade potopio im je Boris Veselić u 76. minuti pogotkom za konačnih 5:3.

Josipdol deklasirao Vatrogasca i osvojio naslov prvaka 2. ŽNL
Današnja manifestacija na Čavlekovom stadionu započela je utakmicom Vatrogasca i Josipdola za prvaka Druge županijske lige. Očekivali smo izjednačen dvoboj, međutim Josipdolčani su u potpunosti nadigrali momčad iz Gornjeg Mekušja i ‘potopili’ ih sa čak 5:0. Junak utakmice bio je sjajni Marko Poljak, koji je bio četverostruki strijelac u 34., 49., 62. i 80. minuti, a u 82. minuti izborio je i kazneni udarac, kojeg je Danijel Keser pretvorio u konačnih 5:0.

Stjepanu Beniću nagrada za životno djelo ‘Život nogometu’
Nogometni savez Karlovačke županije podijelio je danas i pehare za prvake županijskih liga u svim kategorijama, kao i priznanja najboljim strijelcima liga, djelatnicima županijskog Saveza i klubovima za obljetnice, a nagradu za životno djelo ‘Život nogometu’ dobio je Stjepan Benić iz NK Karlovac 1919. (radio-mreznica.hr)