Aktualno Hrvatska i svijet Svijet

Zloglasni Putinov redatelj u prijenosu uživo šokirao naciju: ‘Prejaki su, ne možemo pobijediti‘

Poznati ruski redatelj i dugogodišnji zagovornik rata, otvoreno je priznao da Rusija ne može pobijediti Ukrajinu te da je u ruskom interesu što prije okončati sukob

Poznati ruski redatelj i propagandist Karen Šahnazarov priznao je da Rusija ne može pobijediti Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u ruskom interesu što brže okončati rat. Šahnazarov je to izjavio tijekom udarnog termina u popularnom talk-showu “Večer s Vladimirom Solovjovom” na ruskoj državnoj televiziji.

– Ukrajinci se još uvijek bore i bore se prilično tvrdoglavo. Usput, nismo vidjeli nikakve masovne predaje… Računaju na to da će izdržati uz podršku koju im Zapad pruža. Izdržat će još 5–10 godina. Moramo shvatiti da su, očito, zaista odlučni održati dugoročni pat-položaj. I u našem je interesu, naravno, postići rezultate koji su nam potrebni i što prije završiti rat – rekao je Šahnazarov.

Zanimljivo je da ga voditelj Vladimir Solovjov ovaj put nije prekinuo niti mu se suprotstavio, već je, prema snimci, samo stajao pognute glave.

Tko je Karen Šahnazarov?
Karen Georgijevič Šahnazarov jedan je od najpoznatijih i najutjecajnijih ruskih filmskih redatelja, scenarista i producenata posljednjih desetljeća. Od 1998. godine obnaša funkciju generalnog direktora Mosfilma, najveće i najstarije ruske filmske kuće. Nositelj je titule Narodni umjetnik Rusije, a više puta je nagrađivan državnim priznanjima, uključujući Orden za zasluge za domovinu. Blizak je s Vladimirom Putinom, a često se pojavljuje kao komentator na režimskim televizijskim kanalima.
Posljednjih godina postao je jedan od najvećih zagovornika ruske agresije na Ukrajinu, zbog čega se našao na sankcijskim listama nekih zemalja. Stoga je njegova izjava, izgovorena na državnoj televiziji, vrlo neobična i znak je mogućeg zaokreta u ruskom javnom diskursu. (Jutarnji vijesti)