Aktualno Sport

Seniori se vratili na pobjedničke staze

KK OGULIN -KK KSAVER 88-68(28-26,21-6,25-19,14-17)

Jučer su košarkaši Ogulina odigrali utakmicu 16. kola 3. lige centar u kojoj su ugostili košarkaše KK Ksavera. Gosti bolje otvaraju utakmicu te vode 0-5, no domaći brzo odgovaraju na zonsku obranu gostiju i rade seriju 13-2. U tim trenucima izuzeto raspoiložen je Salopek (9p). Nakon odlične napadačke četvrtine u nastavku Ogulin igra puno bolju, organiziraniju obranu pa se na odmor odlazi sa visokih 49-32. U drugom poluvremenu Ogulinci startaju sa 15-2 u prvih 5 minuta te je u tom trenutku nedostižnih 64-37. Do kraja 3/4 presing se gostima isplatio pa uspijevaju smanjiti rezultat na 74-51.  Posljednja četvrtina je bila odrađivanje posla i prilika za minutažu onima koji manje igraju.  Ovom pobjedom Ogulin je uzvratio za poraz u Zaboku a Ksaver izgubio priključak za vrh tablice i uvelike smanjio šanse za naslov prvaka lige.
U slijedećem kolu Ogulinci gostuju kod još jednog protivnika iz vrha tablice, Medveščaka,