Nogometni rezultati

1.ŽNL – 26.kolo
OGULIN – JOSIPDOL 2:1
Domaći derbi odigran je jučer na Gradskom stadionu, gdje su igrali nogometaši Oulina i Josipdola. Zanimljivo je bilo u Ogulinu, gdje je Josipdol poveo golom Marka Poljaka već u 12.minuti, a domaćin do odmora uspio preokrenuti na 2:1. Najprije je u 18.minuti Karlo Magdić izjednačio, a Patrik Poljak doveo je Ogulin u vodstvo u 32.minuti. U nastavku su Josipdolčani imali priliku za poravnanje iz kaznenog udarca, no ogulinski ‘doktor za penale’ Dušan Maravić obranio je pokušaj Marka Poljaka i sačuvao svojoj momčadi pobjedu.
Novi prvaci ‘kanarinci’ su u Malom Erjavcu otišli na odmor s minimalnih 1:0, a u nastavku su s još dva pogotka potvrdili pobjedu nad domaćim Zrinskim iz Ozlja rezultatom 3:0. I drugoplasirani Dugorešani su nakon prvih 45 minuta imali minimalnu prednost, no u drugom dijelu su se raspucali i slavili sa 4:1.

Korana je na Turnju nadigrala Vojnić ’95 s 3:1 i, vjerovali ili ne, upisala prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone, a u dvoboju začelja u Gornjem Mekušju Draganić je s 1:0 slavio nad domaćim Vatrogascem i definitivno ga ‘gurnuo’ u niži rang. Doduše, Draganićaki još uvijek ne mogu mirno spavati jer ispadne li Slunj iz Četvrte lige Središte, a Ilovac kroz kvalifikacije ne prođe u viši rang, i oni će s ‘vatrogascima’ put Druge županijske lige.

10. Vatrogasac
U posljednjem 27.kolu Ogulin gostuje u Vojniću kod Vojnića 95., a u Josipdolu igraju Josipdol i Zrinski Ozalj.

2.ŽNL – 25.kolo
KUPA – DOBRA 3:0 bb
DOBRA (N) – OŠTARIJE 1:3
MLADOST – FRANKOPAN 0:9
U Drugoj županijskoj ligi danas su također igrane utakmice pretposljednjeg kola. Mrežnica, koja je osigurala naslov prvaka, ali neće u viši rang, u utakmici punoj preokreta u Rečici nadigrala je domaću Mladost s 5:3. Zvečajci su poveli 2:0, Rečičaki preokrenuli na 3:2, no gosti su do kraja dvoboja zabili još tri i odnijeli bodove. Drugoplasirana Dobra iz Svetog Petra, nakon što je izgubila borbu za naslov, doživljava ‘raspad sustava’. U četvrtak je u Rečici, u odgođenoj utakmici 14. kola, ‘stradala’ od domaćina s 5:0, a danas u Donje Mekušje nije ni doputovala pa je Kupa uzela tri boda s 3:0 bez borbe.

Cetingrad je u Kamanju nadigrao domaću Vrlovku s 3:1 i ubilježio šestu uzastopnu pobjedu, u golijadi u Krnjaku domaći Krnjak Barilović je slavio nad Petrovom Gorom 5:3, Oštarije su s 3:1 uzele sva tri boda iz Novigrada, VOŠK je u Belavićima sa 4:2 pobijedio Šišljavića i došao do svoje druge ovosezonske pobjede, a Frankopan je na gostovanju u Zagorju Ogulinskom ‘natrpao’ domaću Mladost sa čak 9:0.
Na tablici vodi Mrežnica sa 61 bodom, Dobra je druga sa 52 (i utakmicamanje), Oštarije su pale na šesto mjesto sa 36 bodova, a Mladost iz Zagorja je pretposljednja 13-ta sa 12 bodova.