Europsko srebro Heleni Dujmić!

Europsko kadetsko prvenstvo 2018.

Članica Tkd kluba Ogulin, Helena Dujmić, u kategoriji -51 kg, kao članica Hrvatske kadetske reprezentacije nastupila je na „Europskom kadetskom prvenstvu 2018“ koje se održalo od 29.11. do 2.12.2018. u Španjolskoj, u sportskoj borbi 744 kadeta iz cijele Europe.

Prema rasporedu borbi Helena je nastupila 3. dana prvenstva, a po ždrijebu je imala 5 borbi odnosno borila se protiv 5 protivnica. U njezinoj težinskoj kategoriji, -51 kg, bilo prijavljeno 30 natjecateljica.

Sve borbe su bile vrlo teške ( tri runde po 1,5 minuta) i žestoke jer ovo prvenstvo je jedno od najtežih natjecanja u tae kwon do-u, pa se svi žele dokazati osvajanjem medalje.

Ostvaren je sljedeći rezultat:

Helena Dujmić

-u 1.kvalifikacijskoj borbi (1.kolo) pobijedila je protivnicu iz Ukrajine Eriku Bryhida sa 36:16,

-u 2.kvalifikacijskoj borbi (2.kolo) pobijedila je protivnicu iz Švedske Lilja A-Sterwal sa 14:2,

– u četvrtfinalu pobijedila je protivnicu iz Velike Britanije Ruby Lee sa 24:4,

-u polufinalu pobijedila je protivnicu iz Turske Ozge Ozbey sa 2:0 -zlatni bod to jest kako je nakon treće runde rezultat bio 17:17 to se održala i četvrta runda u kojoj natjecatelj koji prvi postigne bod (tkz.zlatni bod) pobjeđuje . Helena je bila brža i spretnija i prva je postigla bod te je pobijedila,

-u finalu je izgubila od protivnice iz Bjelorusije Vitaliye Lazuta sa 28:22.

Te je osvojila 2.mjesto odnosno srebrenu medalju.

Na ovom Europskom kadetskom prvenstvu medalje su osvojile Helena Dujmić iz TK Ogulina,Ogulin, kategorija -51 kg i Nika Karabatić, TK Marjan, Split, kategorija -37kg

Međunarodni turnir „16. Sv. Nikola 2018“

Prvog dana prosinca. Tkd Ogulin je nastupio na međunarodnom turniru „16. Sv. Nikola 2018“ u Dugoj Resi, na kojem je sudjelovalo preko 120 natjecatelja iz 3 države i 19 klubova u disciplini sportska borba za mlađe kadete i kadete.

Ostvareni su sljedeći rezultati:

ANTONIJO ŠNAJDER-pobijedio je u četvrtfinalnoj i polufinalnoj borbi i finalnoj borbi i osvojio je 1.mjesto odnosno zlatnu medalju

VALENTINA MANOJLOVIĆ- pobijedio je u četvrtfinalnoj i polufinalnoj borbi i finalnoj borbi i osvojio je 1.mjesto odnosno zlatnu medalju

IVAN LUKETIĆ- izgubio je u finalnoj borbi i osvojio je 2.mjesto odnosno srebrenu medalju

JOSIP ŠNAJDER – izgubio je u polufinalnoj borbi i osvojio je 3.mjesto odnosno brončanu medalju

MARIJA KRZNARIĆ- izgubila je finalnoj borbi koju je morala predati zbog ozljede te je osvojila 2.mjesto odnosno srebrenu medalju

Tkd Ogulin je u ukupnom poretku zauzeo 5 mjesto od 19 klubova. (Č.K.)