Aktualno Sport

Nogomet – rezultati

1.ŽNL, 21.kolo

OGULIN – DOBRA 5:2
U 21. kolu Prve županijske lige nogometaši Ogulina upisali su svoju osamnaestu ovosezonsku pobjedu i sasvim se približili osvajanju naslova prvaka. U ogulinskom derbiju na Gradskom stadionu, nogometaši Ogulina pobijedili su Dobru iz Sv.Petra sa 5:2. Pobjednik je odlučen već u prvih sat vremena, nakon kojih je Ogulin golovima Marka Puškarića, Patrika Poljaka i dva Marka Poljaka vodio sa uvjerljivih 4:0. No Dobra se nije predavala, a Ogulin se malo opustio, pa su gosti iz Sv.Petra postigli dva gola preko Dejana Verića i Nenada Prebežića. Ipak, u samoj završnici utakmice Josip Matovina postavio je konačnih 5:2 za Ogulin.
Drugoplasirani Slunj je na svom igralištu slavio nad Ilovcem rezultatom 4:3.
Trećeplasirana Croatia ’78 teško je na svom terenu ‘slomila’ posljednjeplasirani Draganić, ali je na koncu ipak došla do sva tri boda s minimalnih 1:0, Korana i Duga Resa 1929 su na Turnju podijelile bodove odigravši bez pobjednika 1:1, a Vojnić ’95 je na svom igralištu s uvjerljivih 5:1 slavio nad Zrinskim iz Ozlja.

Na tablici uvjerljivo vodi Ogulin sa 56 bodova, 14 više od drugoplasiranog Slunja, dok je Dobra na 7.mjestu sa 23 boda.
Kolo 22 (28.4..2019 17:00): Dobra – Zrinski Ozalj, Ilovac – Ogulin (12.05.)

2.ŽNL, 19.kolo

DOBRA (N) – OŠTARIJE 4:1
MLADOST – PETROVA GORA 3:0 bb
Zaostala: MLADOST – FRANKOPAN 0:2
Dvadeseto kolo Druge županijske lige obilježio je derbi vodećeg Vatrogasca i drugoplasiranog Krnjaka Barilovića u Gornjem Mekušju. Gosti su na poluvrijeme otišli s vodstvom 1:0, ali je domaćin u nastavku preokrenuo na 4:1, na koncu slavio sa 4:2 i odmaknuo na 8 bodova prednosti.
Preokreti su se dogodili i u Kamanju i Novigradu. Mrežnica i Oštarije na poluvrijeme su odnijeli minimalnih 1:0, no u nastavku je Vrlovka sa čak 5:1 slavila nad Zvečajcima, a Dobra sa 4:1 nad Oštarijama. Šišljavić je s 2:1 odnio sva tri boda iz Brežana, Kupa je sa 4:1 nadigrala Cetingrad, a utakmica u Zagorju Ogulinskom je registrirana rezultatom 3:0 za domaću Dobru jer se Petrova Gora nije pojavila na susretu. Jučer je VOŠK s 3:1 u Rečici nadigrao domaću Mladost.
U odgođenoj utakmici 14. kola, odigranoj u Zagorju Ogulinskom, Frankopan je pobijedio Dobru rezultatom 2:0.
Na tablici vodi Vatrogasac sa 56 bodova, Oštarije su na 4.mjestu sa 33 boda, a Mladost iz Zagorja je pretpolsljednja, 13-ta sa 9 bodova.
U 21.kolu u Zagorju igraju Mladost i Šišljavić (9), a u Oštarijama Oštarije i Vrlovka (7).

MLADI

Mlađe kategorije nisu igrale zbog loših vremenskih prilika.
Juniori, 1.ŽNL, 15.kolo: Dobra – Ogulin 2:2 (Nikica Velić 2/Luka Matešić i Ivica Popović 1)
Pioniri, 1.ŽNL, 15.kolo: Ogulin – Zrinski Ozalj 3:2 (Stipe Mihalić 3), Dobra – Slunj 1:0 (Domagoj Maslač)
Mlađi Pioniri, 1.ŽNL, 15.kolo: Ogulin – Zrinski Ozalj 2:1 (Lovro Vukelja i Luka Kučinić 1), Dobra – Slunj 2:2 (Emilio Piškur i Borna Trifković 1) (D.P. foto ilustracija)