Vratar Ajaxa digao navijače na noge, pa šokirao sve

Nogometaši Ajaxa vodili su 2:0 u Amsterdamu protiv Tottenhama u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka i činilo se da je finale protiv Liverpoola ‘zicer’. Ali onda se Tottenham vratio u razmaku od četiri minute i utakmicu uveo u veliku neizvjesnost.
Naime, Ajax je vodio golovima Matthijsa De Ligta (5′) i Hakima Ziyecha (35′) i navijači Ajaxa već su slavili finale, a onda je Lucas Moura zabio dva gola u 55. i 59. minuti i izjednačio na 2:2. Dakle, samo jedan gol donio bi Tottenhamu (u trenutku pisanja teksta) plasman u finale.

Posebice je vratar Ajaxa nevjerojatno skinuo zicer Llorenteu s metra udaljenosti, da bi u nastavku akcije, kada se sve činilo ‘sigurno’ za domaćine, ispustio loptu iz ruke nakon kontakta sa svojim suigračem. Pogrešku je iskoristio Lucas Moura i preciznim udarcem vratio maksimalnu neizvjesnost.

Kasnije je Moura kompletirao hat-trick i stigao do velikog finala protiv Liverpoola, a ovo su bile četiri minute u kojima se sve preokrenulo naglavačke.