Održan tradicionalni turnir u mini rukometu „Ogulinski festival bajki“

Danas je u organizaciji ŽRK Ogulina održan 14. po redu tradicionalni turnir u mini rukometu „Ogulinski festival bajki“.
Ove godine na turnir odazvalo se veliki broj ekipa , tako da je na turniru sudjelovalo preko 260 djevojčica u tri uzrasne kategorije i to djevojčice rođene 2008., 2009. i 2010. godine.
U godištu 2008. pored naših djevojčica igrale su i ekipe iz Karlovaca, Vinodola, Opatije Zameta, Čavli, Omišlja.
U razigravanju po grupama, naše djevojčice ostvarile su sve pobjede i to
1. Ogulin – Zamet 10:9
2. Ogulin – Omišalj 16:10
3. Ogulin – Karlovac II 13:6
4. Ogulin – Čavle 17:4
Nakon osvojenog 1. mjesta u grupi u polufinalu su igrale protiv ekipe Vinodola i pobijedile rezultatom 15: 12.
Finale su igrale protiv ekipe Karlovac 1 i izgubile rezultatom 12:10 , te zasluženo zauzele 2. mjesto.
Birana je i najbolja petorka u 2008. godištu u koju su ušle Tonka Turkalj i Ana Krznarić iz Karlovca, Melani Mihaljević i Iva Čajić iz Ogulina i Ema Nižić iz Zameta.
Konačni poredak
1. Karlovac I
2. Ogulin
3. Zamet

U godištu 2009. pored naših djevojčica igrale su i ekipe Drenka iz Slunja, Vinodola, Karlovca, Gospića, Zameta.
Ova ekipa je ostvarila lošije rezultate pa su na kraju zauzele 4. mjesto.
Odigrale su slijedeće utakmice:
1. Ogulin- Karlovac 6:13
2. Ogulin- Gospić 5:10
3. Ogulin – Drenak 7 :11
4. Ogulin – Vinodol 9:9
5. Ogulin – Zamet 12:6
Konačni poredak
1. Gospić
2. Drenak
3. Karlovac
4. Ogulin

U najbolju petorku birane su Danijela Holjevac i Lucija Erega iz Gospiđa,Franka Rendulić i Tina Štrbenac iz Drenka, Karla Gorščić iz Karlovca.

U generaciji djevojčica rođenih 2010. godine pored naših djevojčica igrale su ekipe Drenka, Gospića, Zameta, Kaštelira, Karlovca, Vinodola i Opatije.
U razigravanju odigrale su 3. utakmice i to:
1. Ogulin – Vinodol 8:5
2. Ogulin – Gospić I 8:5
3. Ogulin – Opatija 13:7
Nakon osvojenog 1. mjesta u grupi u polufinalu igrale su protiv ekipe Drenak i izgubile rezultatom 8:6, a u utakmici za 3. mjesto igrale su protiv ekipe Vinodola i pobijedile 6:4.
Konačni poredak
1. Drenak Slunj
2. Kaštelir
3. Ogulin

U najbolju petorku birane su Dragana Pemper i Matea Jandrić iz Drenka, Ana Legović i Nika Tuntra iz Kaštelira i Rita Sabljak iz Ogulina.

U pauzi su odigrane i 3 utakmice najmlađih malih rukometašica rođenih 2012. i 2013. godine.
Igrale su ekipe Zameta, Ogulina i ekipa Kaštelira sa pomoći dvije djevojčice iz Drenka. Zamećanke su pobijedile obje utakmice, a naše djevojčice pobijedile su ekipu Kaštelira.
Sve su proglašene najboljima i za nagradu su dobile čokolade. (V.M.C.)

Facebook Comments