Naš grad trebao bi sutra dobiti svoju himnu

Naš grad trebao bi  u ponedjeljak trebao dobiti svoju himnu. Nakon što je završeno  internetsko savjetovanje sa zainteresiranom javnošću vezano uz Nacrt prijedloga Statutarne odluke o dopuni Statuta Grada Ogulina, ovaj će se prijedlog razmotriti u ponedjeljak, na sjednici Gradskog vijeća.

S obzirom na inicijativu Hrvatskog pjevačkog društva “Klek” Ogulin da se pjesma “Zvone zvona svetog Križa”, autora profesorice Marije Magdić i maestra Josipa Magdića, proglasi svečanom pjesmom Grada Ogulina, predloženim Nacrtom prijedloga Statutarne odluke o dopuni Statuta Grada Ogulina u članku 5. dopunjuje se tekst tako da se u 1. stavku dodaje da Grad Ogulin pored grba i zastave ima svečanu pjesmu, te se u stavku 3. precizira da tekst i napjev svečane pjesme Grada Ogulina te način njezine uporabe utvrđuje odlukom Gradskog vijeća.

OGportal već vam je pružio priliku da poslušate pjesmu koja je predložena za svečanu pjesmu našeg grada. Za sve one koji su to propustili, objavljujemo ponovno.

 

Facebook Comments