Rukometaši gostovali uz Rovinju

2.HRL zapad, 9.kolo

ROVINJ – OGULIN 38:23 (15:11)
Rukometaši Ogulin u nedjelju su u Rovinju, u odgođenoj utakmici 8. kola Druge hrvatske lige Zapad, uvjerljivo poraženi od domaće momčadi Rovinja rezultatom 38:23.
Zbog ozljeda, bolesti i fakultetskih obaveza trener Dragičević nije imao na raspolaganju čak pet prvotimaca i domaćinu se suprotstavio sa samo osam igrača. U prvom poluvremenu, dok je bilo snage, Ogulinci su dobro parirali domaćinu, no u nastavku su pali, Rovinjani su ih iskontrirali i na koncu došli do vrlo uvjerljive pobjede.

Kod rezultata 3:3 domaćin je nanizao tri pogotka i u 9. minuti poveo 6:3. Uslijedilo je razdoblje bolje igre Ogulinaca, koji su napravili seriju 6:2 i u 17. minuti preokrenuli na 9:8. Rovinjani preokreću na 10:9, Andrija Poljak u 21. minuti poravnava na 10:10, ali završnica prvog dijela pripada domaćinu, koji odlazi na odmor s +4 (15:11). S tri nova pogotka domaći početkom nastavka dižu vodstvo na 18:11, ali još je bilo nešto snage u Ogulinaca, koji u 44. minuti smanjuju na 23:18. Međutim, tada kreće njihov pad, domaćin u sljedećih osam minuta povećava vodstvo na +10 (30:20), a do kraja susreta i na velikih 15 pogodaka viška.
Prvi strijelac Ogulina bio je David Stipetić s 9 pogodaka, Andrija Poljak je dao 7, Filip Gašparović 4, Tin Ivan Brozović 2, i Marko Poljak 1 gol. Odlično je opet branio Josip Vučić, a igrali su još Alen Stipetić i Karlo Blašković.
Jesenski prvak je pulska Arena sa 14 bodova, Dubovac-Gaza je trećeplasirana s 10, Ogulin je sa 2 pobjede i 5 poraza šesti sa 4, a Karlovac II posljednji osmoplasirani bez bodova. Prvenstvo se nastavlja u veljači iduće godine. (D.P.)(Foto:ilustracija)