Dvije pobjede naših košarkaša

3.HKL centar, 7.kolo
OGULIN – DUGA RESA 75:55
(21-12, 19-12, 17-14, 18-17)
Košarkaši Ogulina igrali su u 7.kolu 3.HKL centar u subotu u Ogulinu protiv momčadi Duge Rese i uvjerljivo su pobijedili sa 75:55.
Domaći su otvorili utakmicu sjajnom obranom te u prvih pet minuta poveli 12-2. Ta igra se prenjela i na drugu četvrtinu pa je prednost samo rasla. Do kraja utakmcie je otišla na visokih 20 razlike što je vrlo važno obzirom da je prva utakmica završila u korist dugoreščana +16.
Igrali su: Marko Francetić 24, Davorin Rupčić 11, Ivan Magdić 14, Potjeh Kutrović 23, Miljan Vorkapić 3, Filip Cindrić, Milan Jovetić, Ivor Hudorović, Filip Bikić.
Slijedeće kolo Ogulin gostuje u Sisku gdje je uvijek teško isčupati pobjedu. Košarkaši Ogulina su sa 5 pobjede i 2 poraza pri vrhu tablice.

Dječaci U-13, 2.liga, 3.kolo
OGULIN – KSAVER 59:36
Dječaci KK Ogulin U13 igrali su u 3.kolu 2.lige u Ogulinu protiv vršnjaka Ksavera iz Zaboka i sigurno pobijedili sa 59-36 (19-8, 5-16, 25-3, 10-9).
Igrali su: Šimun Gerovac 26, Borislav bratanić 12, Fran Mihalić 9, Josip Šebalj 6, Sven Stošić 4, Noa Sudarić 2, Ivan Udovičić, Matej Hrelić, Karlo Puškarić, Ivan Vuković, Jan Renka, Borna Kreč, Noa Kreč.
Slijedeće kolo dječaci imaju slobodno kolo te nastavak natjecanja ih čeka 1.2.2020. A prije toga idu na međunarodni turnir u Klagenfurt 21.12.2019.

Još jedna lijepa vijest za naše košarkaše. Dječaci 2005 godište igrali su prijateljsku utakmicu protiv predkadetske reprezentacije Hrvatske. Iz našeg kluba 3 dječaka su dobila poziv za pokazati šta mogu i priliku da ih izbornik i stručni stožer vide. Nažalost dvoje od njih nije iskoristilo priliku, ali jedan dječak 2007 godište je i pokazao je talent. Šimun Gerovac je odigrao jako dobro i bez previše straha protiv dvije godine starijih dječaka te ubacio 8 poena. (D.P.)