Tenis – Regionalno prvenstvo Središnje Hrvatske

TK Ogulin bio je ovog vikenda domaćin dva regionalna prvenstva Središnje Hrvatske, do 14 i do 18 godina. Ogulinski teniski klub bio je ne samo dobar domaćin, već i uvjerljivo rezultatski najuspješniji, osvojivši većinu medalja.
Na prvenstvu za dječake do 14 godina, Dorian Salopek prošetao se do 1.mjesta, pobijedivši u četvrtfinalu Denija Brozovića sa 6:0, 6:0, u polufinalu Antona Stipetića 6:3, 6:2, te u finalu Luku Neralića sa 6:1, 6:1. Luka Neralić je u 1.kolu izbacio Stjepana Mikića iz Vrbovca 6:0, 6:0, zatim Benjamina Dedića sa 6:2, 6:3, a u polufinalu Kristijana Kolića sa 7:5, 6:7, 6:4. Kristijan Kolić je u ćetvrtfinalu pobijedio Fatiha Halilagića sa 6:1, 6:0. A Dominik Petrušić je u 1.kolu izgubio od Denija Brozovića sa 6:3, 6:4.
Kod djevojčica, nastupile su 4 tenisačie Ogulina, najbolja je bila Kaja Jerak koja je izgubila tek u finalu od Lee Lebo iz Zaprešića sa 6:2, 6:4. Mihaela Mihalić, Viktoria Sabljak i Iris Božičević izgubile su u 1.kolu.
U konkurenciji muških parova, u finalu su Dorian Salopek i Kristijan Kolić pobijedili Luku Neralića i Antona Stipetića sa 6:3, 6:3, a u ženskom finalu Lea Lebo i Zara Stipčević iz Zaprešića pobijedile su Helenu Balić iz Zlatara i Kaju Jerak iz Ogulina sa 6:1, 6:3.
Na prvenstvu za juniore do 18 godina igralo je 8 tenisača, prema očekivanju, najbolji je bio Ivan Karlo Ban, koji je u 1.kolu pobijedio Franceska Saina sa 6:0, 6:3, u polufinalu Lovru Majcana iz Samobora sa 6:0, 7:5, a u finalu Roku Stipetića nakon velike borbe u tri seta sa 6:4, 5:7, :0. Filip Sabljak je nakon pobjede nad Antoniom Srabincem iz Vrbovca sa 6:1, 6:0, u polufinalu izgubio od Roka Stipetića sa 6:4, 6:4.
Kod juniorki, najbolja je bila Lara Vof, koja je u finalu pobijedila Leonardu Cindrić sa 6:0, 6:0, a prije toga u polufinalu i Tenu Magdić. LeonardaCindrić je u polufinalu bila bolja od Marije Bedeković iz Vrbovca sa 7:5, 6:3.
Kod muških parova u finalu su Filip Sabljak i Roko Stipetić pobijedili Ivana Karla Bana i Lovru Majcana iz Samobora sa 6:2, 3:6, 10:6. (D.P.)