Aktualno Sport

Tenis – PH do 14 godina – Dorian Salopek je postao prvak Hrvatske u paru

U Vinkovcima danas završava prvenstvo Hrvatske za dječake i djevojčice do 14 godina, a igrači teniskog kluba Ogulin ponovno su odličnim rezultatima pri samom vrhu hrvatskog tenisa. Među osam najboljih plasirala su se čak 3 Ogulinca. U četvrtfinalu je izgubio samo Kristijan Kolić od drugog nositelja Rakonića sa 6:1, 6:0, ali su zato pobijedili Dorian Salopek Splićanina Smolčića sa 6:1, 6:1, i Luka Neralić Subotića iz Didona sa 6:7, 7:5, 7:6. Na žalost, u polufinalu su naši mladi tenisači izgubili, Dorian Salopek od prvog nositelja Antonia Voljevca iz TK Ponikve sa 6:4, 6:4, a Luka Neralić od drugog nositelja Frana Rakonića iz Nove Gradiške sa 6:3, 6:1. Tako su Dorian Salopek i Luka Neralić osvojili brončane medalje za ovom državnom prvenstvu.

No, mladi ogulinski tenisači ipak su osvojili najsjajnija odličja: Dorian Salopek je postao prvak Hrvatske, i to u paru sa Franom Rakonićem: oni su u finalu pobijedili ogulinski par Kristian Kolić/Anton Stipetić sa 6:0, 6:1, što znači da se ogulinski 14-godišnjaci s trenerom Mariom Pavićem iz Vinkovaca sa prvenstva Hrvatske vraćaju sa po jednim zlatom i srebrom, te dvije bronce oko vrata. (D.P.)