Nogomet – vikend rezultati

Prva županijska liga – 22. kolo
DOBRA – OGULIN 0:6
U nedjelju je odigrano 22.kolo 1.ŽNL, u kojem je u Svetom Petru odigran domaći derbi između Dobre i Ogulina. Prema očekivanju, nogometaši Ogulina nakon odlične igre upisali su uvjerljivu pobjedu od 6:0. Sve je riješeno već u prvih 45 minuta, kad je Ogulin psotigao četiri gola. Golijadu je otvorio Patrik Poljak u 21.minuti, vrlo brzo zabili su Josip Matovina, Marko Poljak i Niko Fran Jurković. U nastavku su strijelci za konačnih 6:0 bili još jednom Patrik Poljak i Bruno Lovraković.
U ostalim utakmicama ovog kola, Duga Resa je minimalno, golom u sudačkoj nadoknadi sa 1:0 pobijedila Ilovac u Karlovcu, trećeplasirani Vatrogasac je u Žakanju sa 3:0 pobijedio domaću momčad Croarie 78, Vojnić ’95 je na svom terenu bio vrlo uvjerljiv protiv rečičke Mladosti i slavio s 5:0, a na Turnju je Zrinski Ozalj s minimalnih 1:0 bio bolji od domaće Korane i sve više odmiče od začelja ljestvice.
Na tablici 1.ŽNL nakon 22.kola vodi Duga Resa sa 56 bodova, nogometaši Ogulina su na 2.mjestu na 6 bodova manje, Dobra je na posljednjem 10.mjestu sa 9 bodova.
Na tablici strijelaca uvjerljivo vodi Marko Poljak sa 23 gola, Patrik Poljak je treći sa 18.

Druga županijska liga – 19.kolo
PLAŠKI – OŠTARIJE 1:2
U 19.kolu 2.ŽNL u Plaškom je odigran susjedski derbi između nogometaša Plaškog i Oštarija. Nakon velike i izjednačene borbe Oštarci su minimalno uspjeli pobijediti sa 2:1 golovima Josipa Sertića i Alena Gračanina.
U ostalim utakmicama vodeći trojac neočekivano je upisao domaće poraze pa su se, pobjedom u Plaškom, u utrku za naslovom priključile i Oštarije.
Vodeći Cetingrad je na svom igralištu upisao drugi uzastopni poraz – pobijedila ga je Kupa rezultatom 2:1. Drugoplasirani Barilović je u Mostanju izgubio od Vrlovke 2:0, a pomor favorita zaokružila je Dobra porazom u Novigradu od Šišljavića rezultatom 3:1. Frankopan je s 3:1 slavio u Zvečaju nad Mrežnicom. Jedini uspješni domaćin bio je Draganić, koji je na svom terenu sa 4:2 nadigrao Petrovu Goru.
Na tablici vodi Cetingrad sa 43 boda, Barilović je drugi sa 40, a Oštarije četvrte sa 38 bodova. Plaški je i dalje posljednji, 12-ti sa 7 bodova.
U 20.kolu sljedeće nedjelje u Oštarijama gostuje vodeći Cetingrad, a Plaški gostuje u Vojniću gdje igra derbi začelja protiv pretposljednjeplasirane Petrove Gore.

MLADI
1.ŽNL juniori, 16.kolo: Dobra – Criatia 78 2:1 (Petar Lipošćak 2), Vojnić – Ogulin 1:7 (Dominik Domitrović 4, Mihael Bićanić, Luka Kučinić i Ivica Popović 1)
1.ŽNL, pioniri, 18.kolo: Dobra – Zrinski 1:1 (Nikola Županić 1), Ogulin – Korana 6:0 (Fran Vukelja 3, Stipe Mihalić 2 i Goran Vignjević 1)
1.ŽNL, mlađi pioniri, 18.kolo: Ogulin – Korana 5:0 (Antonijo Brozović i Noa Izak Rendulić 2, Roko Stipetić 1), Dobra – Zrinski Ozalj 0:9
2.ŽNL, ml.pioniri,
Limači, 1.ŽNL, 18.kolo: Mladost Rečica – Dobra 0:7 (Patrik Kirasić 4, Antonio Andrić 2 i Petar Stipetić 1), ŠN Ogulin – Slunj 0:2
Limači, 2.ŽNL, 16.kolo: ŠN Ogulin II – Karlovac III 1:9 (Rafael Grgurić 1)
Karlići, 1.ŽNL, 16.kolo: ŠN Ogulin – Karlovac II 4:2 (Ivano Poljak 2, Maricela Owona i Luka Petrušić 1)