Nogomet – pobjede Ogulina i Dobre

Prva županijska liga – 24. kolo
VOJNIĆ 95 – OGULIN 2:4
DOBRA – ZRINSKI OZALJ 2:1
U nedjelju je odigrano 24.kolo 1.ŽNL, u kojem je su nogometaši Ogulina gostovali u Vojniću gdje su pobijedili domaću momčad Vojnića 95 sa 4:2. Iako su domaći poveli u 9.minuti, već u 10.minuti izjednačio je Patrik Poljak i sa tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku se razigrao Marko Poljak, najprije je doveo u 64.minuti Ogulin u vodstvo, a desetak minuta kasnije povisio na 3:1 iz 11-erca. U samoj završnici Vojnić je uspio smanjiti rezultat, a Patrik Poljak postavio je na kraju konačni rezultat 4:2.
Nogometaši Dobre igrali su u Svetom Petru protiv 6-plasiranog Zrinskog iz Ozlja i napokon uspjeli pobiejditi, u vrlo neizvjesnoj utakmici na kraju je bilo 2:1 za Dobru, što joj je tek treća pobjeda u ovom prvenstvu. Golove za Dobru postigli su Leo Mamić i Viktorio Slišković
U ostalim utakmicama ovog kola vodeća Duga Resa 1929 je ubilježila minimalnu 1:0 pobjedu nad domaćom Croatijom ’78 i zadržala velikih šest bodova prednosti pred drugoplasiranim Ogulinom. Korak za vodećim dvojcem i dalje drži trećeplasirani Vatrogasac, koji je danas na svom igralištu u Gornjem Mekušju glatko nadigrao Mladost iz Rečice rezultatom 4:0. Ilovac je u Ilovačkoj šumi uspio prekinuti niz poraza pobjedom 4:1 nad Koranom s Turnja.

Na tablici 1.ŽNL nakon 24.kola vodi Duga Resa sa 62 boda, nogometaši Ogulina su na 2.mjestu na 6 bodova manje, Dobra je na posljednjem 10.mjestu sa 9 bodova.
Na tablici strijelaca uvjerljivo vodi Marko Poljak sa 29 golova, Patrik Poljak je treći sa 24.
U 25.kolu nogometaši Ogulina ugostit će u derbiju 3-plasirani Vatrogasac, a Dobra gostuje na Turnju kod Korane.

Druga županijska liga – 21.kolo
PETROVA GORA – OŠTARIJE 0:3
PLAŠKI – VRLOVKA 4:4
U pretposljednjem 21.kolu 2.ŽNL nogometaši Oštarija igrali su u Vojniću protiv Petrove Gore i uvjerljivo pobijedili sa 3:0, Alen Cazin postigao je 2, a Mihael Dujmić 1 gol. U golijadi u Plaškom, u kojoj su i domaćin i gost po dvaput vodili, Plaški i Vrlovka su odigrali neodlučeno 4:4.
U ostalim utakmicama 21. kola Druge županijske lige vodeći Cetingrad je u derbiju kola s 2:1 odnio sva tri boda iz Novigrada, a drugoplasirani Barilović je istim rezultatom na svom travnjaku slavio nad Šišljavićem. Draganić je s uvjerljivih 5:0 osvojio domaće bodove protiv Frankopana, Mrežnica je u Zvečaju, unatoč zaostatku od 2:0, preokrenula i slavila nad Kupom 5:2.

Na tablici vodi Cetingrad sa 47 bodova, Barilović je drugi sa 46, a Oštarije treće sa 42 boda. Plaški je i dalje posljednji, 12-ti sa 8 bodova.
U posljednjem 22.kolu sljedeće nedjelje Oštarije će ugostiti 4-plasiranu Dobru iz Novigrada, a Plaški igra u Brežanima kod 9-plasiranog Frankopana.

MLADI
1.ŽNL juniori, 18.kolo: Dobra – Ogulin 1:4 (Luka Mamić 1/Mihael Bićanić, Niko Fran Jurković, Lovro Vukelja 1, Petar Lipošćak ag)
Tablica: 2. Ogulin 41, 4. Dobra 27..
1.ŽNL, pioniri, Mostanje – Dobra 3:0
Tablica: 1. Ogulin 52, 5. Dobra 24…
1.ŽNL, mlađi pioniri, 2.kolo: Slunj – Ogulin 0:3 bb (1:0 poništeno), Mostanje – Dobra 6:0
Tablica: 2. Ogulin 43, 9. Dobra 1…
2.ŽNL, ml.pioniri, 4. Plaški 21…
Limači, 1.ŽNL, 2.kolo: ŠN Ogulin – Karlovac II 1:1 (Vito Poljak 1)
tablica: 6. mjesto Ogulin 19
Limači, 2.ŽNL, 18.kolo: ŠN Ogulin II – Mladost Rečica 2:4 (Rafael Grgurić 2), VOŠK – Dobra 0:8 (Sani Pribanić i Petar Stipetić 3, te Patrik Kirasić i Ivor Turković 1 gol)
Tablica: 1. Dobra 44, 7. ŠN Ogulin II 6…
Karlići, 1.ŽNL, 18.kolo: ŠN Ogulin – Ilovac I 2:8 (Owona Maricela i Ivano Poljak 1)
Tablica: 4. ŠN Ogulin 27…(fotoilustracija)