Rukometni derbi – pobjeda RK Ogulina

2.HRL zapad, 8.kolo: – OGULIN – ARENA 26:25 (12:11)

Rukometaši Ogulina igrali su u subotu u Ogulinu u 8.kolu 2.HRL zapad derbi utakmicu protiv vodeće i još neporažene momčadi Arene iz Pule. Bila je to vrlo neizvjesna utakmica do posljednje sekunde, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu cijelo vrijeme, no više živaca i upornosti imali su ogulinski rukometaši, koji su na kraju slavili minimalnu, ali vrlo vrijednu pobjedu od 26:25.  Početak utakmice pripao je gostima iz Pule koji su poveli sa 4:2, no već u 15.minuti nakon serije od 4 gola vode naši sa 6:4. Slijedi opet preokret, pa 6 minuta prije kraja poluvremena gosti vode sa 10:8. Ipak, u odličnoj završnici rukometaši Ogulina preokreću rezultat i na odmor idu s golom razlike, 12:11.

U nastavku opet gosti bolje otvaraju, nakon 10 minuta vode sa 20:18, a 10 minuta prije kraja vode sa čak 3 gola razlike, 23:20. U tom razdoblju igre naši rukometaši ne iskorištavaju čak 3 sedmerca. No ipak, upornom igrom, naši uspjevaju preokrenuti rezultat, 4 minuta prije kraja vode sa 26:24, te zadržavaju vodstvo sve ko konačne pobjede od 26:25.

Ovu najvažniju pobjedu jesenskog dijela prvenstva 2.HRL zapad, za Ogulin su izborili vratari David Kučinić i Josip Vučić, golove su postigli Mihael Kosanović sa 7, Turković i Andrija Poljak su dali po 4, Mihelić i Matijašić po 3, Gašparović 2, a Puškarić, Gaši i Marko Poljak po 1 gol. Igrali su jošTin Ivan Brozović, Antonio Drašković, Dino Boban, Ante Stipetić i Mihael Porubić.
Nakon 8. kola rukometaši Ogulina su na 2.mjestu sa 12 bodova, a vodi Arena iz Pule sa dva boda više, odnosno 14 bodova. U posljednjem jesenskom kolu rukometaši Ogulina gostuju u Buju, koje je trenutno na 6.mjestu sa 6 bodova.