Aktualno OG sada Ogulin

Obaraju rekorde – iza njihovih rezultata stoji puno rada, truda, zalaganja, odricanja

“Nastavna godina koja se bliži kraju ostat će zapisana u povijesti naše škole po najvećem broju ostvarenih plasmana naših učenika na državna natjecanja i smotre! Veliki trud i znanje naših učenika i kvalitetan rad nastavnika svake godine rezultira ponekim državnim natjecanjem i smotrom, ali nikada do sada u jednoj nastavnoj godini nismo imali sudionike na čak 13 državnih natjecanja i smotri u različitim područjima i kategorijama! Jako smo sretni što naši učenici na najljepši način promiču znanje, ali i predstavljaju svoju školu, grad, županiju, i što se ravnopravno nose s učenicima iz drugih, puno većih, gradova i sredina” -objavili su na društvenim mrežama ogulinske Gimnazije.
Ravnatelj prof. Hrvoje Magdić okupio je sve učenice i učenike sudionike državnih natjecanja i smotri u ovoj nastavnoj godine i njihove mentorice i mentore te ih nagradio simboličnim poklonima. Istaknuo je kako je ponosan na sve njih i kako su upravo oni najbolji promotor svoje škole i njezine kvalitete, ali i dokaz da za njih nema granica i da su spremni na najvišoj razini ostvarivati velike uspjehe.

Ravnatelj je istaknuo kako iza njihovih rezultata stoji puno rada, truda, zalaganja, odricanja, a pohvalio je i mentorica i mentore koji su ih usmjeravali i bili im podrška. Nagrade je ravnatelj podijelio zajedno s predsjednikom Školskog odbora prof. Darijem Škrtićem.
Na državnim natjecanjima i smotrama u ovoj je nastavnoj godini sudjelovalo čak 38 učenika škole u 13 različitih područja i kategorija, a najbolji rezultat ostvarila je Lucija Stipetić koja je postala državna prvakinja iz matematike!
Čestitamo svim učenicima i mentorima na sjajnim rezultatima!
Popis učenika i učenica koji su sudjelovali na državnim natjecanjima i smotrama i njihovi mentori i mentorice:
MATEMATIKA
Lucija Stipetić – 1. mjesto!
Mentorica: Ivanka Matešić
ENGLESKI JEZIK
Adam Sušanj – 6. mjesto!
Mentorica: Jasmina Jašarević
LIDRANO
Dorotea Magdić
Martina Gračanin
Mentorice: Blaženka Kurelac i Marija Trdić Ćuk
TURISTIČKA DESTINACIJA
Barbara Salopek
Mentorica: Livija Brozović
PODUZETNIŠTVO
Lana Vučić
Lara Šegan
Mentor: Branko Rumenović
DRŽAVNA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA
Iris Blašković – 2. mjesto!
Mentorica: Jasminka Turina Luketić
VJERONAUK
Dorian Salopek
Dora Kurelac
Ana Kolić
Martina Vučetić
Mentorica: Ana Stipetić
POSLOVNI IZAZOV
Andrea Špehar
Aleksandra Vujnović
Ira Miletić
Mentorica: Jasminka Turina Luketić
KVIZ „KOLIKO POZNAJEŠ HRVATSKI SABOR?“ – drugo mjesto!
Petra Turkalj
Monika Grdić
Zara Zoe Rendulić
Mentori: Ljiljana Gračanin i Anton Samsa
BADMINTON
Karlo Magdić
Kristijan Kolić
Ivan Hasan
Mentori: Radovan Saks i Miljan Vorkapić
STOLNI TENIS
Filip Dubić
Dmytro Kyslynsky
Andrii Kyslynsky
Borna Župan
Mentori: Radovan Saks i Miljan Vorkapić
ODBOJKA
Šimun Sabljak
Matej Vukelja
Lovro Vukelja
Luka Bokulić
Karlo Magdić
Jakov Kučinić
Ivan Hasan
Filip Dubić
Filip Cipek
Denis Stipetić
Dejan Dragić
Mentori: Radovan Saks i Miljan Vorkapić
CLIL-ROBOTIKA – drugo mjesto!
Leoni Rupčić
Lovro Vukelja
David Rupčić
Dražen Grgurić
Bruno Crnković
Jakov Kučinić
Mentori: Ivana Brozović i Dario Kostelić
(Fotografije: Mia Ćuk, Dubravko Dragičević)