S ciljem promicanja nacionalnih programa za rano otkrivanje raka i poticanja žena na brigu o zdravlju, Udruga “Sve za nju” osmislila je projekt „Mama ,budi zdrava -Ružičasti listopad“.
Tijekom proteklih 6 godina projekt se provodi u osnovnim i srednjim školama i vrtićima širom Hrvatske, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, te uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.
Projekt se provodi s ciljem osvješćivanja žena o brizi za vlastito zdravlje. Svjedoci smo porasta bolesti žena svih dobi, osobito od raka dojke, kao i često kasnog otkrivanja bolesti što značajno smanjuje šanse za izlječenje. Jedna od glavnih briga oboljeloj žena postaje što će biti s djecom. Djeca imaju snažan utjecaj na roditelje i odluke koje roditelji donose te mogu potaknuti njihovo odgovornije ponašanje i stoga je ideja projekta da djeca sudjeluju u prenošenju preventivnih i edukativnih poruka majkama i drugim ženskim članovima obitelji kako bi ih potakli na redovitije kontrolne preglede.
U tu svrhu, učenici Gimnazije i strukovne škole Brnardina Frankopana dobili su letak koji su odnijeli svojim majkama, bakama, sestrama, a članice Fotografskog kluba, s mentoricom prof. Marijom Trdić Ćuk, snimile su kratki video u okviru projekta „Mama, budi zdrava – Ružičasti listopad 2023.“. Poticaj za uključivanje u ovogodišnju akciju dobili su od majke jedne bivše učenice koja je i sama oboljela i kojoj ovim videom, kao i svim oboljelim ženama, daju svoju podršku!
Video pogledajte OVDJE


