Po dovršetku radova sanacije mosta u Lomostu dovršeni su i administrativni poslovi koje je bilo nužno obaviti, pa je uklonjena zabrana prometovanja teretnim vozilima preko ovog mosta. Na prometnici kroz Lomost (Lomošćanska ulica), preko mosta u Lomostu i ulicom Bernardina Frankopana, uspostavljeno je izvorno ograničenje brzine kretanja koje za vozila koja prometuju u naseljima iznosi 50 km/h.
Projektnu dokumentaciju popravka mosta izradila je projektantska tvrtka Kindijing d.o.o. iz Zagreba. Najpovoljniju ponudu za izvedbu radova dala je tvrtka MAR d.o.o. iz Samobora. Vrijednost radova iznosila je 335.200,90 EUR s PDV-om, a rok za završetak radova bio je 5 mjeseci. Radovi su dovršeni gotovo mjesec dana prije isteka roka. U okviru radova sanirana je nosiva konstrukcija mosta, kolnik, pješačke staze i ograde, reške između mosta i pješačkih staza, elementi podgleda konstrukcije te upornjaci. Nosivost mosta je sada takva da most može prihvatiti sav teretni promet koji bi mogao sići s autoceste.
Neki građani su postavljali pitanje zašto ovaj most nije srušen i na njegovom mjestu napravljen novi.
Iz gradske uprave su na ovu primjedbu odgovorili da se radi o prvom armiranobetonskom mostu u Hrvatskoj, izgrađenom 1900. godine. Radi se o kulturnoj baštini grada Ogulina, dokazu da su u to vrijeme na području grada Ogulina živjeli i radili inženjeri koji su bili u stanju koristiti tada najsuvremenije metode gradnje.
Most je propao zbog više desetljeća neodržavanja, iz vremena dok je bio u nadležnosti Županijske uprave za ceste Karlovac, što je posljedično dovelo do lošeg stanja konstrukcije s oštećenim i odlomljenim zaštitnim slojevima betona, s armaturom vidljivo oštećenom od hrđe, na mjestima potpuno „pojedenom“, pa je Grad Ogulin je 2021. potporama pojačao most te je odmah pokrenuo postupak izrade dokumentacije za njegov popravak.
Kako je most izgledao prije sanacije, a kako izgleda sada, možete pogledati u video zapisu.