Aktualno Hrvatska Hrvatska i svijet

Alen Šćuric smijenjen je s pozicije šefa i suca Hrvatskog mažoret saveza

Alen Šćuric smijenjen je s pozicije šefa i suca Hrvatskog mažoret saveza, doznaje 24sata. Odlučio je tako Hrvatski mažoret savez koji se u nedjelju sastao u Rakovici na redovnoj skupštini gdje su raspravljali o njegovoj ostavci.
Šćuric se na dočeku srebrnih rukometaša na zagrebačkom Trgu bana Josipa Jelačića unio u lice osamnaestogodišnjoj mažoretkinji te se derao na nju jer je, kako tvrdi, stajala na krivom mjestu te je “presjekla pravac VIP osobe”, odnosno rukometaša Domagoja Duvnjaka koji ju je potom i zagrlio.
– Prešla je preko, udario je Duvnjak u nju kad je trčkarao do autobusa, to je bio dosta jak udarac, ja sam se okrenuo i odreagirao i rekao nešto tipa ‘pobogu gdje gledaš, gdje su ti oči? Oprosti Dule’ i otišao. Sve je trajalo dvije sekunde što se vidi i na snimci – tvrdio je.

Snimka je izazvala brojne osude javnosti, a bivše mažoretkinje iznijele su optužbe o sličnim prethodnim ponašanjima.
Sada već bivši šef Zagrebačkih mažoretkinja je odbacio te optužbe navodeći da je povisio ton zbog profesionalnih standarda. Istaknuo je da njegova reakcija nije bila neprirodna, čak ni neprihvatljiva jer “ima djevojka na koje mora viknuti često i koje imaju devijantno ponašanje”./24sata/