U subotu, 5. travnja 2025. godine, kao što smo već izvijestili, Grad Ogulin se još jednom aktivno uključio u najveću nacionalnu ekološku kampanju – Zelenu čistku, s ciljem uklanjanja divljih odlagališta otpada i podizanja svijesti o važnosti očuvanja okoliša.
U ovogodišnjoj akciji sudjelovalo je oko 450 odraslih volontera i 250 djece vrtićke i osnovnoškolske dobi, koji su tijekom dana čistili različite lokacije diljem grada i prigradskih naselja.
Tijekom akcije s terena je uklonjeno:
• 150 m³ raznog otpada
• 45 m³ grana i drugog biorazgradivog materijala
• 5 m³ automobilskih guma
Čistilo se na brojnim lokacijama – od Puškarića, Kanjona Dobre, Žegara i Jasenka, do romskog naselja, Sabljaka i mnogih drugih područja. U akciji su sudjelovali brojni mjesni odbori, udruge, ustanove, škole, dječji vrtići i entuzijastični građani.
Najveći broj djece uključio se iz Dječjeg vrtića Bistrac, dok su velike grupe volontera organizirali Mjesni odbori Sv. Petar, Ogulin, Jasenak, Otok i Desmerice, kao i brojne organizacije poput HGSS-a, Ekološkog društva, Frankopanske garde, Šumarije, KUD-a, POU-a, Zavičajnog muzeja i sportskih klubova.
Nakon uspješno odrađene akcije, Lovačko društvo “Klek” Ogulin je, u duhu zajedništva i zahvalnosti, za sve sudionike pripremilo tradicionalni grah koji je poslužen u Lovačkoj kući Humac u Turkovićima.
Zelena čistka 2025. u Ogulinu još je jednom pokazala koliko zajednički trud i volja građana mogu učiniti razliku – za čišći grad, zdraviji okoliš i bolju budućnost.