Danas je službeno obavljeno uvođenje u posao izvođača radova na projektu izgradnje nove zgrade dječjeg vrtića “Bistrac” u Ogulinu. Time započinje realizacija još jednog važnog projekta kojim Grad Ogulin nastavlja ulaganja u predškolski odgoj.
Uvođenju u posao nazočili su gradonačelnik Dalibor Domitrović, njegov zamjenik Daniel Vukelja, predstavnici gradske uprave, izvođač radova Montel d.o.o. sa svojim timom inženjera, te predstavnici stručnog nadzora.
Nova zgrada vrtića gradit će se na području bivše vojarne Poredice i predviđena je za 4 jasličke skupine i 4 vrtićke skupine. Uredit će se suvremeno opremljene prostore prilagođene najvišim pedagoškim standardima.
Ukupna vrijednost ugovorenih radova iznosi 3.284.820,15 eura s PDV-om, a projekt se djelomično sufinancira sredstvima iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti (NPOO).
Radovi će trajati do kraja 2025. godine, kada se očekuje završetak projekta i stavljanje objekta u funkciju.
“Ovo je treći vrtićki objekt koji gradimo u posljednjih osam godina. Naš cilj je jasan – želimo da svako dijete u Ogulinu ima osigurano mjesto u vrtiću, u suvremenim i sigurnim uvjetima. Time rješavamo dugogodišnji problem kapaciteta i podižemo standard predškolskog odgoja,” izjavio je gradonačelnik Dalibor Domitrović.
Projekt izgradnje nove zgrade vrtića “Bistrac” dio je šire strategije Grada Ogulina usmjerene prema poboljšanju demografske slike, jačanju obrazovne infrastrukture i stvaranju boljih uvjeta za život mladih obitelji.