Na inicijativu trinaest oporbenih vijećnika, u četvrtak 27. studenog u 17 sati bit će održana tematska sjednica Županijske skupštine Karlovačke županije posvećena stanju vodoopskrbe i mjerama koje županija može poduzeti kako bi se poboljšala kvaliteta i stabilnost opskrbe vodom. Uime klubova zahtjev su predali Daniel Vukelja (predsjednik Kluba SDP/HSS i zamjenik gradonačelnika Ogulina) te Dubravko Golubić (predsjednik Kluba Možemo!/SU).
Sjednicu je sazvao predsjednik Županijske skupštine Josip Vlašić (HDZ), nakon što su klubovi vijećnika platforme Možemo!, Stranke umirovljenika, SDP-a i HSS-a zatražili hitno razmatranje problema sve učestalijih prekida u isporuci vode. Oporba upozorava na niz slučajeva zamućene i mikrobiološki neispravne vode u kućanstvima, što je izazvalo nezadovoljstvo građana, ali i ukazalo na ozbiljne manjkavosti u sustavu koje rezultiraju velikim gubicima.
Kao glavni isporučitelj vodnih usluga u Karlovačkoj županiji djeluje gradska tvrtka Vodovod i kanalizacija Karlovac, koja je posljednjih mjeseci zbog čestih poremećaja u vodoopskrbi bila na meti kritika javnosti i političkih aktera.
Na sjednici se očekuje rasprava o trenutačnom stanju infrastrukture, planovima ulaganja te mogućim županijskim intervencijama kako bi se osigurala sigurnija i kvalitetnija opskrba vodom za sve stanovnike Karlovačke županije.




