Aktualno Hrvatska i svijet Svijet

Galenika preuzima Sanofarm i osvaja tržišta Slovenije i Hrvatske

Farmaceutska kompanija Galenika zaključila je kupnju 100-postotnog udjela u slovenskoj kompaniji Sanofarm, čime dodatno jača svoju poziciju na slovenskom i hrvatskom tržištu te nastavlja strateško širenje unutar Europske unije, javljaju iz kompanije. Ovom akvizicijom Galenika preuzima i ekskluzivnu distribuciju proizvoda renomiranih talijanskih proizvođača Pharmalife Research i ESI u Sloveniji, kao i brenda Pharmalife u Hrvatskoj.

Kako je poznato, srpska Galenika krajem 2017. postala je dio NC Grupe u koju spada i EMS, najveća farmaceutska kompanija u Brazilu i jedna od najvećih u Latinskoj Americi. S portfeljem od više od 330 proizvoda, Galenika proizvodi generičke lijekove, dodatke prehrani, kozmetičke proizvode i medicinske uređaje.

Sanofarm sa sjedištem u Izoli specijaliziran je za distribuciju dodataka prehrani i fitoterapijskih proizvoda talijanskih proizvođača Pharmalife Research i ESI, a posluje na slovenskom i hrvatskom tržištu.

Integracijom Sanofarmova portfelja s Galenikinim proizvodima, kompanija želi ostvariti dodatne sinergije, povećati dostupnost visokokvalitetnih proizvoda i dodatno unaprijediti ponudu za potrošače na tim tržištima. (M. Crnjak, jutarnji hr)