“Stožer civilne zaštite Grada Ogulina od srijede kontinuirano prati stanje na terenu i koordinira sve nadležne službe. Na području Grada Ogulina u tijeku su zimske oborine, snijeg i kiša, uz temperature pri tlu oko 2°C i pojačan vjetar. Prema prognozi Državnog hidrometeorološkog zavoda, oborine se s prekidima nastavljaju i u nadolazećim danima, uz procijenjenu količinu padalina do nekoliko desetaka milimetara”-stoji u priopćenju koje smo primili.
Kako navode, zimska služba je na terenu od četvrtka, 26. ožujka, od poslijepodnevnih sati. Čišćenje prometnica započelo je u višim predjelima Ogulina (Jasenak, Drežnica, Musulinski Potok) nakon čega su ralice proširile djelovanje na područje cijelog grada.
Retencija Ogulin u velikoj je mjeri operativna i obavlja svoju zaštitnu funkciju, štiteći Ogulin od eventualnih poplava. Hidroelektrana Gojak raspolaže punim tehničkim kapacitetom. Trenutačno radi u smanjenom režimu jer su akumulacije namjerno ispražnjene kako bi mogle prihvatiti povećane količine vode koje se očekuju u nadolazećim danima.
Uslijed teškog, mokrog snijega koji je uzrokovao lomljenje grana i njihov pad na dalekovode, pojedini dijelovi Ogulina privremeno su bez napajanja električnom energijom. Ekipe HEP-a nalaze se na terenu i otklanjaju kvarove. Napominjemo kako se ne radi o izvanrednoj situaciji. Zimske oborine u ovom dijelu godine nisu neuobičajene za ogulinsko područje, a u prethodnim godinama zabilježene su i znatno veće količine snijega i kiše. Sve nadležne službe postupaju prema utvrđenim protokolima i situacija je pod nadzorom.
“Stožer civilne zaštite Grada Ogulina nastavlja pratiti stanje te će o svim relevantnim promjenama pravovremeno obavještavati javnost. Građanima savjetujemo oprez u prometu, osobito u višim predjelima, i obvezno korištenje zimske opreme na vozilima”-navodi se u priopćenju Stožera.
