Aktualno OG sada Ogulin

Društvene igre okupljaju djecu uz igru, smijeh i učenje

Društvene igre ponovno će okupiti djecu u Gradskoj knjižnici i čitaonici u ponedjeljak u 11 sati, u druženju ispunjenom igrom, smijehom i učenjem. Osim što pružaju zabavu, društvene igre imaju važnu ulogu u razvoju različitih vještina kod djece.

Kroz igru djeca razvijaju logičko i strateško razmišljanje, uče biti strpljiva i usredotočena, poštovati pravila te donositi odluke i pronalaziti rješenja za različite probleme. Posebno je važno što kroz pobjede i poraze uče prihvaćati rezultate, razvijati sportski duh i nositi se s emocijama.

Društvene igre potiču i kreativnost, maštu te međusobno povezivanje. One stvaraju prostor za kvalitetno druženje djece, obitelji i prijatelja, a istodobno nude dobrodošao odmak od ekrana i priliku za neposrednu komunikaciju i zajedničko provođenje vremena.

Sudionici će imati priliku zaigrati popularne igre poput Monopolija i Čovječe, ne ljuti se, ali i slagati puzzle te zajedno stvarati ugodnu i veselu atmosferu.

Druženje uz društvene igre tako postaje mnogo više od obične zabave – ono je prilika za učenje, razvijanje važnih životnih vještina i stvaranje novih prijateljstava.

“Zato, ponedjeljak u 11 sati rezerviran je za igru, druženje i dobru zabavu – igrajmo se zajedno!”-poručuju iz Knjižnice.