Popis legalnih obiteljskih domova za stare i nemoćne na području naše županije – u Ogulinu ih je pet

Potaknuti nedavnim, nesretnim događanjima u Domu za stare i nemoćne osobe kod Oroslavja, gdje se u velikoj mjeri govori o nelegalnosti u poslovanju te nedostatku dozvola za obavljanje takve djelatnosti, pokušali smo saznati kakva je situacija na području naše županije. Zanimalo nas je koliko obiteljskih domova za stare osobe djeluje na području naše županije, te postoji li neki službeni popis ili evidencija takvih domova na osnovu kojih bi potencijalni korisnici takvih usluga, ili njihove obitelji, mogle sa sigurnošću znati da je neki obiteljski dom za stare i nemoćne registriran i legalan.

Stoga smo upit uputili Upravnom odjelu za zdravstvo i socijalnu skrb Karlovačke županije. Vrlo brzo stigao nam je i odgovor u kojem nam dostavljaju popis obiteljskih domova na području Karlovačke županije, uz napomenu da je on objavljen i na službenim stranicama Karlovačke županije: ww.kazup.hr.

Iz tog popisa zaključujemo kako na području županije djeluju 74 obiteljska doma sa oko 570 korisnika.

Od toga je u Ogulinu pet obiteljskih domova.

Evo i popisa svih legalnih obiteljskih domova za starije osobe.

Facebook Comments