Dva nalaza su pozitivna – riječ je o mlađim muškim osobama iz Karlovca

U Karlovačkoj županiji jučer su testirane 32 osobe, od toga 26 osoba u Karlovcu te 6 osoba u Ogulinu, saznajemo iz današnjeg priopćenja Stožera CZ naše županije.

Dva nalaza su pristigla pozitivna. Riječ je o mlađim muškim osobama iz Karlovca, koje su kontakt ranije oboljele muške osobe iz Karlovca te su se nalazile u samoizolaciji. Pod mjerama samoizolacije nalaze se trenutno 73 osobe. Svi kontakti oboljelih osoba obrađeni su od strane epidemiologa, a nužno je napomenuti da se testiranja vrše i izvan kruga kontakata oboljelih na temelju indikacija struke prema preporuci HZJZ-a što se može vidjeti i po povećanom broju testiranih.
Također, imamo i jednu oboljelu osobu iz grada Slunja, međutim, ta osoba je testirana u Zagrebu, te također živi u Zagrebu, ali ima prebivalište u Slunju i zbog toga se broji kao oboljeli u našoj županiji. Osoba se i dalje nalazi u gradu Zagrebu.
Danas će se testirati oko 20 osoba, 2 osobe iz Ogulina te ostali iz Karlovca.

Facebook Comments