Hrvatska ženska rukometna reprezentacija ostvarila je najveći uspjeh od naše samostalnosti

SJAJNE HRVATSKE RUKOMETAŠICE U POLUFINALU EURA! U UTAKMICI ODLUKE POBIJEDILE NJEMICE, BRILJIRALA PIJEVIĆ

Hrvatske rukometašice izborile su plasman u polufinale Europskog prvenstva u Danskoj nakon što su u susretu posljednjeg kola drugog kruga pobijedile Njemačku sa 23-20 (12-12).

Osim što su po prvi put u povijesti ušle u borbu za odličja, hrvatske rukometašice su ulaskom u polufinale izborile direktan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. kojem će domaćin biti Španjolska. Hrvatske rukometašice na svjetskoj smotri nisu sudjelovale od 2011.

Nakon što je u prvom današnjem dvoboju Nizozemska dobila Rumunjsku, bilo je jasno kako Hrvatsku u polufinale vodi i poraz s jednim golom razlike. Međutim, odabranice Nenada Šoštarića su fantastičnom predstavom, posebice u drugom poluvremenu, izborile pobjedu, već petu na prvenstvu.

HRVATSKA – NJEMAČKA 23:20

KOLDING Sydbank Arena. Bez gledatelja. Sutkinje: Christiansen i Hansen (Danska)

HRVATSKA: Pijević (19), L. Bešen (0+1); P. Posavec 1, Krsnik 1 (1), S. Posavec 1, Mičijević 4, Milosavljević 1, L. Kalaus 1, D. Kalaus, Ježić 2, Japundža, Šimara, Debelić 6, Mamić 3, Blažević 3 (1), Prkačin. Izbornik Nenad Šoštarić

NJEMAČKA: Eckerle (6), Roch; Zapf 2, Berger, Grijseels 1, Benhke, Nadzinavicius 1, Bölk 2, Grossmann 3, Weigl, Loth, Maidhoff 9 (8), Laurenroth 1, Minevskaja, Schultze 1. Izbornik Henk Gröner.

SEDMERCI: Hrvatska 4 (2), Njemačka 9 (8)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Mičijević 26, Debelić 29, L. Kalaus 50), Njemačka 8 minuta (Lauenroth 10, Benhke 21, Schultze 44, Smits 51)

IGRAČICA UTAKMICE: Tea Pijević