Nogometni vikend rezultati

Prva županijska liga – 25. kolo

OGULIN – VATROGASAC 3:2
KORANA – DOBRA 6:0
U nedjelju je odigrano 25.kolo 1.ŽNL, u kojem je su nogometaši Ogulina u derbiju kola ugostili trećeplasiranu momlad Vatrogasca iz Gornjeg Mekušja. U vrlo zanimljivoj utakmici Ogulin je poveo u 30.minuti golom Marka Poljaka, i s tim minimalnim vodstvom otišlo se na odmor. U nastavku je Ogulin odlično krenuo, u 52.minuti najbolji strijelac lige Marko Poljak povisio je na 2:0, a samo nekoliko minuta kasnije i Patrik Poljak se upisao u strijelce za vodstvo od 3:0. U završnici utakmice naši nogometaši su se malo opustili, što su gosti iskoristili i postigli dva gola te izvukli minimalan poraz od 3:2.
Nogometaši Dobre gostovali su na Turnju kod Korane, no da očito nešto ne štima u drugom ogulinskom klubu, dokaz je da su na utakmicu doputovali sa samo 8 igrača. Normalno, s tri igrača manje odmah u startu omogučilo je Korani da do kraja poluvremena vodi uvjerljivo, sa čak 6:0, a kad su u 40.minuti iz sastava Dobre izašla još dva igrača, utakmica je prekinuta je u 40. minuti kod rezultata 6:0 za domaćina i bit će registrirana rezultatom postignutim u trenutku prekida.
U ostalim utakmicama ovog kola vodeća Duga Resa 1929 je na svom stadionu ugostila četvrtoplasirani Vojnić ’95 i do poluvremena došla do prednosti 2:0, a u nastavku je potpuno dotukla goste i na koncu uvjerljivo slavila rezultatom 6:0. Tom pobjedom Dugorešani su praktički stavili jednu ruku na pobjedničkim pehar Prve županijske lige jer im u posljednja dva kola treba još samo jedan bod da bi i matematički osigurali naslov. Zrinski Ozalj i Croatia ’78 su u Malom Erjavcu podijelili bodove odigravši neodlučeno 2:2, a Mladost je u Rečici s 2:1 bila bolja od Ilovca.

Na tablici 1.ŽNL nakon 25.kola vodi Duga Resa sa 65 bodova, nogometaši Ogulina su na 2.mjestu na 6 bodova manje, Dobra je na posljednjem 10.mjestu sa 9 bodova.
Na tablici strijelaca uvjerljivo vodi Marko Poljak sa 31 golom, Patrik Poljak je treći sa 25.
U 26.kolu nogometaši Ogulina ugostit će 7-plasiranu Mladost iz Rečice, a Dobra Ilovac iz Karlovca. Utakmice se igraju u nedjelju u 18 sati.

Druga županijska liga – 22.kolo
OŠTARIJE – DOBRA (N) 0:2
FRANKOPAN – PLAŠKI 7:1
U posljednjem 22.kolu 2.ŽNL nogometaši Oštarija ugostili su u derbiju za 3.mjesto momčad Dobre iz Novigrada, gosti su bili bolji i pobijedili sa 2:0 te preoteli 3.mjesto Oštarcima koji su tako završili ovo prvenstvo na 4.mjestu. Nogometaši Plaškog gostovali su u Brežanima kod Frankopana i izgubili su sa 7:1.
U ostalim utakmicama posljednjeg kola 2.ŽNL, mrtva utrka Cetingrada i Barilovića za naslov prvaka Druge županijske lige okončana je domaćom 3:1 pobjedom Cetingrada nad Mrežnicom, te su osvojili titulu. Barilović je u Donjem Mekušju gubio 2:0, no na koncu je preokrenuo i slavio nad Kupom 3:2 te osvojio 2. mjesto. Šišljavić je na svom terenu s 3:0 nadigrao Draganić, a Vrlovka je u Kamanju s 3:0 bila bolja od Petrove Gore.

Na konačnoj tablici Cetingrad je prvak sa 50 bodova, Barilović je drugi sa 49, a Oštarije četvrte sa 42 boda, koliko ima i trećeplasirana Dobra iz Novigrada. Plaški je posljednji, 12-ti sa 8 bodova.

MLADI
1.ŽNL juniori, 19.kolo: Slunj – Ogulin 3:4 (Mateo Jurković 3, Dominik Domitrović 1), Zrinski Ozalj – Dobra 4:0
Tablica: 2. Ogulin 44, 4. Dobra 27..
1.ŽNL, pioniri, 5.kolo: Ogulin – Ilovac 4:1 (Stipe Mihalić 2, Goran Lisica i David Kolić 1), Dobra – Korana 3:0 bb
Tablica: 1. Ogulin 52, 5. Dobra 27…
1.ŽNL, mlađi pioniri, 5.kolo: Ogulin – Ilovac 1:1 (Dominik Vučić 1), Dobra – Korana 1:8 (Toni Brozović 1)
Tablica: 2. Ogulin 44, 9. Dobra 1…
2.ŽNL, ml.pioniri, 4. Plaški 21…
Limači, 1.ŽNL,
tablica: 6. mjesto Ogulin 19
Limači, 2.ŽNL, 19.kolo: Ilovac II – ŠN Ogulin II 6:0, Dobra – Barilović 4:2 (Sani Pribanić i Petar Stipetić 2)
Tablica: 1. Dobra 47, 7. ŠN Ogulin II 6…
Karlići, 1.ŽNL, 19.kolo: Karlovac I – ŠN Ogulin 5:0
Tablica: 4. ŠN Ogulin 27…