Aktualno OG sada Ogulin

Pogledajte odličan projekt “Virtualni Ogulin”

Za projekt „Virtualni Ogulin“ Ministarstvo turizma i sporta Gimnaziji i strukovnoj školi Bernardina Frankopana dodijelilo je 25.000 kuna.
6. travnja 2021. godine na mrežnim stranicama Ministarstva turizma i sporta objavljena je Odluka o odabiru projekata srednjih strukovnih i umjetničkih škola u turizmu u 2021. godini temeljem Javnog poziva “Promocija i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam 2021.“ Među 20-ak odabranih projekata koje će Ministarstvo turizma i sporta financijski pomoći je i projekt Gimnazije i strukovne škole Bernardina Frankopana „Virtualni Ogulin“. Projekt su osmislili profesori Dragan Sabljak i Bojan Grba, a ovo je već druga godina da u školu dolaze sredstva putem navedenog javnog poziva.
Projekt je, podsjećamo,  predstavljen 16. lipnja. Predstavljanju su nazočili zamjenica županice Karlovačke županije Vesna Hajsan Dolinar, pročelnica Upravnog odjela za školstvo Karlovačke županije Marija Šćulac, gradonačelnik Grada Ogulina Dalibor Domitrović, ravnateljice ogulinskih škola, ravnateljice i djelatnice Turističke zajednice Grada Ogulina, Zavičajnog muzeja i Centra za posjetitelje Ivanina Kuća bajke, predstavnici udruga, medija kao i profesori i učenici.

Goste je tada uvodno pozdravio ravnatelj prof. Hrvoje Magdić koji je spomenuo brojne projekte i aktivnosti koje škola provodi kao i izvrsne rezultate učenika, a pogotovo je naglasio važnost projekata koji povezuju naučeno sa stvarnim životom i daju doprinos razvoju svoga kraja, a upravo je takav projekt „Virtualni Ogulin“.
Ideja projekta je učiniti dostupnima sve zanimljive prirodne i kulturne ljepote ogulinskoga kraja pomoću sustava kojem bi se pristupalo preko mobilnog uređaja, tableta ili osobnih i prijenosnih računala na jednostavan način, odnosno upisivanjem adrese: virtualni-ogulin.eu ili skeniranjem QR koda koji će također biti napravljen za lakši pristup digitalnom sadržaju.
Zamjenica županice Vesna Hajsan Dolinar pohvalila je tada izvrsnu ideju i kvalitetan rad profesora u ovoj školi, te istaknula koliko je važno znati motivirati današnje mlađe generacije za učenje i primjenu naučenog u praksi što ovaj projekt omogućuje.
Gradonačelnik Dalibor Domitrović istaknuo je zanimljivost projekta u kontekstu turističke ponude za Grad Ogulin i naglasio važnost suradnje svih koji se bave promocijom ogulinskog kraja kao turističke destinacije.
Nakon svega, projekt je realiziran. (info/foto:Facebook Virtualni Ogulin)
Virtualni Ogulin pogledajte OVDJE