PRVO SKOČIŠ PA KAŽEŠ HOP – naslov je članka koji je o našem Ogulincu Srećku Domitroviću objavio Rovinjski portal Bura.
Kao i uvijek kada netko piše nešto o Ogulinu i Ogulincima, prenosimo članak:
Strpljiv, angažiran, vjeruje u čuda. Nije Nikola Pilić, ali je zato Srećko Domitrović, čovjek koji je bijeli sport na mala vrata uveo u Bale. Namjerno pišem ‘mala’ jer baljanska klupsko/ teniska priča započinje s mini tenisom u školskoj dvorani, dok se prva i najvažnija poglavlja za nastavak priče ispisuju na jednom i jedinom otvorenom terenu na kojem i danas, kao da je riječ o sinkroniziranom plivanju, vrijedno trenira trideset i pet članova kluba. Ponekad i istovremeno njih osam. Srećom, ne još zadugo!
Srećko Domitrović učitelj razredne nastave (zaposlen u produženom boravku Osnovne škole Jurja Dobrile ), svoju ljubav prema tenisu prenio je na najmlađe sugrađane. Pod njegovom dirigentskom palicom počele su se nizati (primjećivati i vrednovati) medalje koje su najmlađi članovi Teniskog kluba Bale redovito osvajali na Županijskim dječjim turnirima.
Učinili sportsko čudo
U samo desetak klupskih godina Srećko i njegov mlađahni tim baljanskih provotimaca, postigli su čudo. U nemogućim uvjetima (a treba se imati i na umu da je riječ o individualnom, pa i elitnom sportu ), svojom su upornošću i marljivim radom i treninzima d(p)okazali da se i one najnevjerojatnije zamisli i planovi mogu ostvariti.
Naime, u Teniskom klubu Bale kojeg je baljanski zet Domitrović osnovao 2011. godine, trenutno trenira trideset i pet mladih ljudi. Čak petnaest tenisač(ic)a natječe se na državnim, a dvoje i na međunarodnim turnirima a svima njima zajedničko je da su s natjecanjima započeli u Županijskoj ligi za djecu (do jedanaest godina). No, ono što Teniski klub Bale razlikuje od drugih teniskih klubova je način i uvjeti u kojima se trenira.
Na jednom terenu istovremeno trenira osam tenisač(ic)a
Njihov uspjeh, i danas je za mnoge ‘vanjske’ sportaše, trenere i klubove nešto poput ‘Nemoguće misije’, pa su i njihovi rezultati veći i sjajniji u trenutku kad se dozna u kojim su uvjetima postignuti. Podsjetimo, Teniski klub Bale startao je kao mini tenis u školskoj dvorani, a s vremenom se ‘preselio’ i na jedan vanjski teren na kojem, baš kao i u slučaju sinkroniziranog plivanja u bazenu, istovremeno trenira i do osam tenisač(ic)a. U zimskom periodu situacija je još zimogroznija. Otvoreno igralište ne dolazi u obzir, pa trener Srećko radi križaljke, kombinira treninge, razvozi djecu do rovinjskih teniskih igrališta. Neumorno i ustrajno. Jedno desetljeće.
No, i to bi se situacija trebala uskoro promijeniti. Općina je naime, na krilima uspjeha svojih najmlađih mještana odradila projektnu dokumentaciju za gradnju četiri tenis terena (dva otvorena i dva natkrivena) poslala ih na natječaj (i odobrenje) Ministarstvu turizma i sporta RH-a. Ukoliko projekt prođe, nakon turističke sezone počet će gradnja terena, a u drugoj fazi radova i dogradnja balona za dva igrališta. Cijeli članak pročitajte na burarovinj.hr