Ovog trenutka stotine ljudi, od policije, HGSS-a, djelatnika civilne zaštite, kao i svi oni koji mogu biti uključeni u potragu tragaju za nestalim avionom kojem se od prijepodne gubi svaki trag negdje na području Slunja, o čemu smo već izvijestili, tijekom poslijepodneva.
Dakle, dok potraga traje mi smo pokušali pregledati putanju leta spomenutog aviona pomoću web servisa flightradar24. To je švedska internetska usluga koja prikazuje podatke o praćenju letova zrakoplova u stvarnom vremenu na karti. Uključuje informacije o praćenju leta, polazište i odredišta, brojeve letova, tipove zrakoplova, položaje, visine, smjerove i brzine.
Uz malu rezervu i nadu da nismo nigdje pogriješili, smatramo da smo tu pretragu dobro odradili te da smo preko web aplikacije flightradar24.com dobro uočili putanju kretanja aviona nestalog negdje na području Slunja. Na ovoj aplikaciji simbol spomenutog aviona postaje vidljiv negdje oko 9:18 po UTC vremenu odnosno 11:18 pa našem vremenu. Može se vidjeti kako avion preleće preko područja Plitvica, Selišta Drežničkog i Rakovice prema Slunju.
Negdje na pola puta između Rakovice i Slunja web aplikacija “okreće” simbol avion natrag prema Rakovici i nakon nekoliko sekundi simbol aviona se tu zaustavlja i ostaje nepokretan. Nakon nekog vremena na stranici se pojavljuje informacija “Communication with FR24 failed”.
Inače prema informacijama ovog internetskog servisa radi se o avionu Cessna FR182 Skylane RG. Kako to izgleda pogledajte u videu.


