Hrvatska pobjedom nad Danskom do prvog mjesta!

U dvoboju petog kola prve skupine Lige nacija hrvatski nogometaši su na zagrebačkome Maksimiru pobijedili Dansku s 2:1 (0:0), te su preuzeli prvo mjesto u skupini i imaju realnu šansu u zadnjoj utakmici u nedjelju u Beču protiv Austrije izboriti završni turnir natjecanja.
Vatreni su poveli lijepim golom Borne Sose u 49. minuti, izjednačio je Christian Eriksen fantastičnim pogotkom s 25 metara u 77. minuti, no samo minutu i pol kasnije svježi Lovro Majer osigurao je pobjedu Dalićevih izabranika pogotkom za konačnih 2:1.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala ostanak u najjačem razredu Lige nacija, a prvi put u povijesti plasirat će se na završni turnir ukoliko u nedjelju u Beču svlada Austriju ili ukoliko Danska ne pobijedi Francusku.

Također, Hrvatska će s ovom pobjedom biti u prvoj jakosnoj skupini kvalifikacija za EURO 2024.

Hrvatska je uspjela doći i do treće pobjede u ovogodišnjoj Ligi nacija, a na zagrebačkome Maksimiru je pala vrlo jaka Danska. Izabranici Zlatka Dalića su trijumf zaslužili furioznom igrom u drugom dijelu, pogotovu u prvom dijelu drugog dijela, kada su posve nadigrali Dance, no ne i nokautirali. Genijalni Eriksen je izjednačio, no samo dvije minute kasnije Lovro Majer donosi pobjedu i osigurava Hrvatskoj šansu za povijesni uspjeh – plasman na Final Four Lige nacija. (hrt.hr)

HRVATSKA – DANSKA 2-1

Strijelci: 1-0 Sosa (49), 1-1 Eriksen (77), 2-1 Majer (79)

Pred 22.700 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Talijan Davide Massa.

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa – Modrić (Vida, 90+3), Brozović, Kovačić (Majer, 78)- Pašalić (Vlašić,71), Kramarić (Petković, 71), Perišić (Oršić, 71)

DANSKA: Schmeichel – A. Christensen, Kjaer (Jensen, 72), Andersen – Wass (R. Christensen, 60), Delaney (Hojlund, 60), Hojbjerg, Maehle – Eriksen – Skov Olsen (Dolberg, 88), Braithwaite (Damsgaard, 60)