Aktualno Sport

Kuglanje – rezultati i stanje na tablicama

Pojedinačno prvenstvo KŽ za kuglačice
U subotu je u Ozlju odigrano pojedinačno prvenstvo Karlovačke županije za kuglačice, na kojem su nastupil 24 igračice iz Ogulina, Karlovlja, Ozlja i Slunja. Prednost domaće kuglane iskoristile su kuglačice Kupe, Elvira Kranjčec je prvakinja sa 595, a Vesna Križanić druga sa 594 čunja. Zaniljivo je da se među 12 najboljih plasiralo 6 Ozljanki i 5 Ogulinki, te samo 1 Karlovčanka. Treće mjesto osvojila je Marija Neralić iz ŽKK Ogulin sa 589 čunjeva, a šesta je bila Barbara Žilić sa 576 čunjeva. Marica Bokulić bila je osma sa 571, Branka Neralić deseta sa 566, Marija Paušić 11-ta sa 559, Ivona Škalamera 15-ta sa 553, nastupile su još 18. Ana Karas 536, 21. Tara Stipetić 514, 23. Ivanka Rebrović 495.

Pojedinačno prvenstvo KŽ za kuglače
U kuglanama u Karlovcu i Ogulinu održano je pojedinačno prvenstvo Karlovačke županije za kuglače, nastupilo je preko 70 igrača. Iznenadili su kuglači karlovačkog Mostanja, koji su osvojili prva tri mjesta, Dario Kafol je prvak sa 1202, Anton Sviličić je drugi sa 1178, a Nikola Kelečić treći sa 1166 čunjeva. Od ogulinskih kuglača, najuspješniji je bio Marinko Magdić iz Obrtnika, zauzeo je 9.mjesto sa 1133 čunja, a dalje slijede: 12. Josip Sušanj (Obrtnik) 1127, 14. Mario Mužević (Obrtnik) 1115, 15. Anton Porubić (Klek) 1111, 16. Davor Stipetić (Poštar) 1108, 18. Ivica Bertović (Klek) 1101, 19. Damir Poljak (Obrtnik) 1101…
Najboljih 8 plasiralo se na prvenstvo Regije Zapad.

Svjetski i europski kupovi
Prošlog tjedna održani su svjetski i europski klupski kupovi u kuglanju, na kojima su značajnu ulogu imali i bivši ogulinski kuglači. Mlaka iz Rijeke osvojila je Svjetski Kup u Munchenu, u finalu su pobijedile Victoriju Bamberg sa 5:3, a među najboljima je bila Venesa Bogdanović, u polufinalu najbolja igračica Mlake, a u finalu sa 638 čunjeva među najboljima.
Kuglači Zadra osvojili su 1.mjesto u NBC kupu u rumunjskom Cluju, a u redovima Zadra igrali su bivši kuglači Kleka Matija Cindrić i Andrija Božičević.

1.HKL žene, 4.kolo
Nakon 4 kola kuglačice Ogulina su na začelju sa Podravkom i Zagrebom bez bodova, a u 5.kolu za dva tjedna gostuju u Koprivnici kod Podravke.

2.HKL zapad, 4.kolo
Tablica: 1. Obrtnik, Kupa i Mostanje 8, 8. Policajac 3, 12. Klek 0.

5.kolo (15-16.10.): Policajac – Mostanje (S-17), Obrtnik – Kupa (N-17), Karlobag – Klek.