O afričkoj svinjskoj kugi govorili su saborski zastupnici Mosta na konferenciji za medije u Sisku. Kritizirali su Vladine mjere te poručili da je odšteta koju dobivaju svinjogojci za usmrćene životinje – premala.
Smatraju da se dovodi u pitanje opstanak Slavonije, ali i drugih dijelova zemlje u kojima se tradicionalno uzgajaju svinje.
- Moramo biti svjesni činjenice da se oni kojima su svinje eutanazirane tri godine ne mogu baviti time jer godinu dana je zabranjeno, a onda dok uzgoje krmaču i ponovno podignu farmu, to je tri godine da se ne mogu ozbiljno baviti svinjogojstvom. Time se tradicionalni način života dovodi u pitanje, rekao je Mostov saborski zastupnik Nikola Grmoja. (Dnevnik/IHRT)


