S ljetne dvomjesečne stanke vratili su se 19. rujna, odradili, računajući samo dane plenarnih sjednica, 22 radna dana, a sad je red, odlučili su vladajući, za opet malo odmora u trajanju 10 dana
Zbog jednog neradnog dana, blagdana Svih svetih, saborski zastupnici dobili su opet mini godišnji odmor. Sabor, odnosno vladajući koji odlučuju, spojili su cijeli tjedan u neradni. U klupe se vraćaju iduću srijedu. Obzirom da plenarne sjednice traju od srijede do petka, zapravo ne rade dva dana, ali kad se uračunaju prethodni i nadolazeći vikend, kao i oba ponedjeljka i utorka tijekom kojih su mogli barem nadoknaditi ove slobodne dane, praznici su to od 10 dana. Ona radna, obična Hrvatska bez privilegija o tome može samo sanjati.
No, gledajući prazne klupe i koliko ih je na radnom mjestu svih 12 dana koliko mjesečno zasjeda Sabor, većina je na raspustu i ovako i onako. Nevjerojatno i bizarno, ali nedolazak na posao samo je jedna od povlastica ulaska u Sabor. Ne radiš, a plaća od prosječno 2000 eura svejedno sjeda na račun. Uz plaću, podsjetimo, svi dobivaju mjesečno i zastupnički paušal od 200 eura, a tu je još i naknada za odvojeni život za one koji žive izvan Zagreba.
S ljetnog, dvomjesečnog odmora, koje im omogućuje Ustav, vratili su se 19. rujna i odradili, računajući samo dane plenarnih sjednica, 22 radna dana. Sad je red za malo odmora. (S. Krnetić, N. Zagorac, 24sata.hr)


