Aktualno OG sada Ogulin

Radionice za mlade Udruge žena Ogulin

Udruga žena Ogulin organizira radionice za mlade, s ciljem upoznavanja i čuvanja kulturne baštine našega grada.

Povezujući zavičajni govor, običaje i književnost kao dio tradicije, žele motivirati mlađe naraštaje za kulturu dijaloga, slušanja, čitanja i pripovijedanja.

Posebno mjesto čine likovi Ivaninih bajki koje upoznajemo iz različitih aspekata, povezujemo sa znamenitostima grada Ogulina, međusobno uspoređujemo, otkrivamo poetiku djela… Koristeći Vennov dijagram uspijevamo ostvariti razne usporedbe ženskih likova i književnica kroz prošlost, ali i razviti dobar javni nastup, prepoznati izbor leksema, stilskih sredstava i novih ideja o aktualizaciji Regoča, Kosjenke, Palunka i drugih poznatih likova” – navode u Udruzi žena Ogulin.

Radionice vode bajkopričalica Sabina Gvozdić i prof. mentorica Valentina Ceranić.
Povezali su se i s Klubom mladih, a njihov predstavnik Danijel Stipetić objasnio je plan rada kluba kako bi mladi i u našem gradu imali mogućnost da se njihove ideje čuju i ostvare. “Hvala na lijepoj suradnji u kojoj mladi imaju nove ideje, od videouradaka o znamenitostima Ogulina preko izrade stripova i kvizova do zanimljivih suvenira“- zaključuju u svojoj objavi na Facebooku Udruge žena Ogulin. (foto:Udruga žena Ogulin)