Aktualno Sport

Nogomet – 1. i 2. ŽNL, nogometni kup i rezultati mladih selekcija

1.Županijska liga – 6.kolo
DUGA RESA – OGULIN 3:1
Nogometaši Ogulina upisali su prvi jesenski poraz, u 6.kolu 1.ŽNL igrali su u nedjelju u Dugoj Resi i izgubili sa 3:1. Iako bez najboljeg strijelca Patrika Poljaka, ogulinski nogometaši vrlo dobro su odigrali prvo poluvrijeme i riješili ga u svoju korist s 1:0 golom Mate Cindrića u 31.minuti. No u nastavku su igrali dosta lošije, što je domaća Duga Resa iskoristila i postigla čak tri gola, za prvi jesenski poraz Ogulina od 3:1.
U ostale tri utakmice u Karlovcu je Slunj pobijedio momčad Barilovića sa 2:0, u Malom Erjavcu je Zrinski Ozalj nadigrao Dobru iz Novigrada sa 6:0, a u Žakanju je vodeća Croatia 78 neočekivano izgubila od Vatrogasca sa 1:0.
Na tablici nakon 6.kola i dalje vodi Croatia 78 sa 15 bodova, Ogulin je drugi sa 13, treće mjesto dijele Zrinski Ozalj, Vatrogasac i Duga Resa sa po 10 bodova i tako dalje.
U 7.kolu u nedjelju u 16,30 sati nogometaši Ogulina ugostit će u derbiju jeseni momčad Croatie 78.
2.Županijska liga – 5.kolo
PLAŠKI – PETROVA GORA 4:2
DOBRA – OŠTARIJE 1:2
JOSIPDOL – DRAGANIĆ 2:1
Ovog vikenda odigrano je 5.kolo 2.Županijske lige.
U domaćem derbiju u Svetom Petru igrali su Dobra i Oštarije. Domaći su dobili prvo poluvrijeme sa 1:0 golom Nikole Puškarića, no u drugom su bili bolji Oštarci, Alen Gračanin i Josip Sertić postigli su golove za vrijednu pobjedu nad Dobrom sa 2:1. Vodeća Petrova Gora iz Vojnića došla je u Plaški po nove bodove za vrh, no domaći su iznenadili odličnom igrom i pobijedili su sa 4:2. Golove za Plaški postigli su Dane Ivanišević 2, Ivan Matovina i Matija Fumić po 1. U Josipdolu su domaći teže od očekivanog pobijedili momčad Draganića sa 2:1 golovima Josipa Barka i Ivana Karla Bana, ali je i ta minimalna pobjeda bila dovoljna za preuzimanje vodstva na tablici.
U ostalim utakmicama 5.kola u Zvečaju je Mrežnica sa 6:2 pobijedila Vrlovku, u Donjem Mekušju je domaća Kupa sa 2:1 pobijedila Mladost iz rečice, u Krnjaku su domaći sa 3:0 nadigrali momčad Frankopana iz Brežana, a u Cetingradu je Cetingrad sa 4:3 bio bolji od Tuškana.
Na tablici nakon 5.kola vodi Josipdol sa 13 bodova, Petrova Gora je druga sa 12, Oštarije i Plaški dijele treće mjesto sa 10, a Dobra je sa samo 1 bodom na začelju.
U 6.kolu sljedeće nedjelje s početkom u 16,30 igraju Oštarije – Josipdol, Frankopan – Dobra i Mrežnica – Plaški.
NOGOMETNI KUP – osmina finala
VRLOVKA – OGULIN 0:10
U srijedu su odigrane utakmice osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa za područje Nogometnog saveza Karlovačke županije. Nogometaši Ogulina gostovali su u Kamanju gdje su s lakoćom i uvjerljivo pobijedili domaću Vrlovku sa 10:0, golove su postigli Patrik Poljak 3, Mate Cindrić, Damir Magdić i Fran Vukelja po 2 te Igor Cindrić 1. U ostalim utakmicama u brežanima je Frankopan pobijedio Dugu Resu  sa 5:4, u karlovcu je Vatrogasac sa 3:0 izbacio momčad Barilovića, u Žakanju je Croatia 78 sa 3:0 bila bolja od Zrinskog Ozlja, a u Cetingradu je Dobra iz Novigrada boljim izvođenjem 11-eraca sa 4:3 izbacila domaće. U srijedu se igraju preostale tri utakmice: Petrova Gora – Karlovac, Krnjak – Vojnić 95 i Slunj – Ilovac.