USKOK je predstavio nove, privremene prostorije u Branimirovoj ulici u Zagrebu. Umjesto u zgradi u Gajevoj, koja je u procesu obnove nakon potresa, djelovat će u unajmljenim prostorijama koje je koristila Hrvatska pošta, i to najmanje tri godine.
U istu zgradu DORH se preselio u siječnju, što znači da će obje institucije djelovati pod istim krovom.
– Vrlo je važno radi svakodnevnog funkcioniranja da USKOK bude blizu glavnog državnog odvjetnika, odnosno, blizu DORH-a. To je potrebno radi tehničkih stvari. Prisege su jedanput mjesečno. Popunjavamo se i za godinu, dvije dana ćemo biti, nadam se, potpuno popunjeni, rekao je Ivan Turudić, glavni državni odvjetnik.
– Moje mišljenje dijele i svi zaposlenici USKOK-a, da je ovo najbolji prostor koji je USKOK imao. Mogu to iz osobnog iskustava reći. Bio sam i u Gajevoj i u Vlaškoj. Stvarno, ovo su prostori koje USKOK i zaslužuje, rekao je Sven Mišković, v. d. ravnatelja USKOK-a.
– Ovo je privremeno. Ono što je ključ svega je obnova u Gajevoj, koja ide u dvije faze. Prva faza, dakle, 1,84 milijuna eura, druga faza 6,24 milijuna eura iz Fonda solidarnosti i iz NPOO-a, rekao je Damir Habijan, ministar pravosuđa, uprave i digitalne transformacije. (hrt)