Odgojiteljice Dječjeg vrtića „BISTRAC“ Ogulin sudjelovale su na 3. Lutkarskom festivalu Učiteljskog fakulteta LUF UF 2025. koji je održan od 20. – 22. ožujka 2025. g. u Zagrebu.
Tema ovogodišnjeg festivala je „Primijenjeno lutkarstvo“, a cilj festivala je omogućiti odgojiteljima i učiteljima platformu unutar koje će se predstaviti svojim umjetničkim radovima, ali i usavršavati se u području lutkarstva.
Predstavom „Mačak Srećko“ odgojiteljice su nastupile u umjetničkom, izvedbenom, dijelu programa koji su sačinjavale selektirane amaterske lutkarske predstave nastale od strane odgojitelja i učitelja.
Odgojiteljice su također sudjelovale u trodnevnom umjetničko-stručnom usavršavanju kroz predavanja renomiranih predavača iz umjetničkog područja, posebice lutkarstva i izvedbenih umjetnosti te kroz razne umjetničke radionice.