Aktualno Sport

Mlada nada ogulinskog tenisa

Prije dan-dva, na stranicama Hrvatskog teniskog saveza pojavila se vijest kako je Ogulinac Dorian Salopek pobjednik Otvorenog prvenstva Nacionalnog teniskog centra (Zagreb) u konkurenciji dječaka do 12 godina, gdje je u finalu pobjedio Frana Rakonića iz Nove Gradiške sa 7:5, 6:4. S obzirom da smo iz tenisa za sada imali vrlo malo vijesti, zainteresirali smo se za ovu mladu nadu ogulinskog tenisa, a kad se Ogportal potrudi nešto saznati, onda to i sazna. Dakle, upoznajmo Doriana Salopeka. Ovaj desetogodišnjak (01.08.2006.) u protekle je 2,5 godine osvojio 4 prvenstva središnje Hrvatske, te je prošle godine postao prvakom Hrvatske za dječake do 10 godina. Prošle je godine osvojio Međunarodni teniski turnir u Šibeniku i time ostvario pravo sudjelovanja na Svjetskom Mastersu u Murcia-Cartagena gdje je u konkurenciji 32 dječaka iz cijelog svijeta osvojio sjajno 5 mjesto. Dorian sudjeluje i u konkurenciji dječaka do 12 godina gdje je, iako dvije godine mlađi, već osvojio 6 turnira a sada 06. ožujka i sedmi, već spomenuto Otvoreno prvenstvo Nacionalnog teniskog saveza u Zagrebu. Dorian, očito, uživa u tenisu, što se vidi i kroz ostvarene rezultate, a na veselje svog TK Ogulin i naravno roditelja Anite i Emmanuela. Da i drugi prepoznaju njegov rad, kvalitetu i uspjehe govori i činjenica da je na proglašenju najboljih u sportu karlovačke županije, održanom u Slunju 23. veljače, Dorian bio među mladim sportašima s ostvarenim vrhunskim rezultatima, a na proglašenju najboljih u sportu Ogulina za 2016. Dorian  Salopek dobio je priznanje kao najbolji mladi sportaš.